Su Arıtma Cihazı Suyu Neden Tatlı Değil ?

Merhaba aquatime su arıtma cihazı kullanıcılarımız.Yine sizlere buradan sizlerden gelen sorulara cevap vermeye çalışacağız.Bir çok kullanıcımız ilk başlarda su arıtma cihazının suyu neden acı gibi ve tadı niye bozuk gibi sorular soruyor.Bizlerde buradan bazı sebepleri hakkında sizlere bilgi vermeye çalışağız.
İlk olarak sizlere buradan başlıklar halinde neden acı olabilir diye ihtimalleri anlatacağız ve ayrıca çözümleri hakkında bilgi vereceğiz.

 • Eğer ki su arıtma cihazınızın filtrelerini değiştirdi iseniz ilk başlarda tadı bozuk olabilir sebebi ise filtreler tam olarak görevini yapamaz.Bu durumda ise filtreleri değiştirdikten sonra bir kaç defa en az 2 defa tankı doldur boşalt yapmanız gerekmektedir.Doldur boşalt yaptıktan sonra filtreleriniz düzene girecek ve tatlı bir su almaya başlayacaksınız.
 • Su arıtma cihazınız son zamanlarda acı su veriyorsa bilinki artık filtreler görevini yapamıyor olur.Bu durumda yine filter değişimi yaptırmanız gerekmektedir.Eski filtreleri çöpe atın yenisini takın.
 • Özellikle bazı kullanıcılar membrane filtrenin değişimi unuturlar ve değiştirmezler.Alt ve diğer filtreler değişir ama membrane filtre nedense hep unuturlu.Bu sebepten dolayı cihazın beyni olan membrane filtre değiştirilmezse tadı yine bozulabilir.
 • Alkali filtre son zamanlarda çok fazla ön plana çıkmaktadır.Ama ne olduğunu bilmeden alan kullanıcılarımız bulunmakta.Eğer eczaneden bir alkali su alıp tadına bakarsanız biraz acımsı bir sudur.Bu durumdan dolayı cihaza alkali filtre taktı iseniz tadı bozulabilir.Kalitesinde herhangi bir sorun olmaz hatta daha kaliteli bir su olur ama hafif acımsı bir tat oluşur.
 • Son olarak ise 5 aşamalı bir cihaz aldı iseniz 5 aşamalının suyu çok fazla tatlı olmaz bu cihaza ek olarak sizlere tavsiyemiz bir mineral filtre takmanızıdr.Bu sayede daha tatlı bir su içmiş olursunuz ve çayınız vs çok güzel çıkar.

Şuan için aklımıza gelen bunlar.Aklınıza takılan soru ve soruları bizlere buradan iletirseniz yardımcı olmaya çalışırız herzaman.

12 yorum

 • Aslı karakuş

  Yeni aldigimiz su arıtma cihazı 10 aşamalı.suyu acı akıyo neden

  • admin

   Merhaba aslı hanım cihazın montajını kim yaptı servis yapmadı ise büyük ihtimalle tazyikli suyu tanka veya pis suyu tanka verdi iseniz tanka zarar vermiş olabilirsiniz.

 • Ragıp

  İyi akşamlar ben su arıtıcımın bütün filtrelerini değiştirdim tankınıda 4 defa doldur boşalt yaptım ama suyun rengi siyahımsı akıyor bu neden yapıyor cevaplarsanız sevinirim iyi geceler

  • admin

   Ragıp bey pis su tanka çok fazla girdi ise tanka zarar vermiş olabilir yada membran filtre tam olarak görevini yapamıyordur membranı tekrar çıkarıp tkaın sorun düzelir tabi sorun membrandan kaynaklı değilse

 • şenol ÇALICIOĞLU

  merhaba filtrelerin tamamı değişti fakat suyun tadı berbat ailem içemiyor sizce sorun ne olabilir.

  • admin

   atık suyunu musluğa vermiş olabilirsiniz.shutt off sisteminde bir hata yapmış olabilirsiniz.bunları kontrol etmenizi tavsiye ederiz

 • tarık

  mrb Ben dün aquplus 5 aşamalı cihaz aldım filtreler usa fakat depoyu 3 kez doldur boşalt yaptık fakat su tadı açı neden çözüm nedir acaba tşk.

 • Mustafa

  Merhaba benim 5 kademeli su arıtıcım var filtrelerin hepsini yeni degistirdim suda acı bir tat var bunun nedeni su tankından olabilirmi

 • Se26

  6 filtresi degistireli 2 gün oldu su ilk gün bayağı tadsiz ve aciydi plastik kokusu vardı.Şu an plastik koku gitti acı da azaldı ama tam tadı yok.Baglantiyi kendim yaptım 3 lü filtreden gelen bağlantı shutt offa oradan membrana membrandan 2 çıkış biri atık su diğeri tadlandiriciya tatlandırıcı da ok sola mineral mineralden ok sağa bakıyor ve musluğa verdim.Bir hata var mi

  • admin

   Merhaba efendim gayet normal ve doğru bir şekilde bağlamışsınız.Büyük ihtimalle tankta sorun olabilir.Şöyle yapabilirsiniz. tankın vanasını kapatın suyun tadına öyle bakın sonra tankın vanasını açın suyun tadına birde o şekilde bakın fark var ise tank arızalı demektir.

   Tank Satın Almak İçin Tıklayınız…

Bir Cevap Yazın

Su Arıtma Cihazı Satın Almak İçin Tıklayınız

lol rp satın al steam cüzdan kodu steam cüzdan kodu satın al fortnite v-papel satın al