Su Arıtma Cihazında Çıkabilecek Sorunlar Ve Çözümleri

Su Arıtma Cihazında Çıkabilecek Sorunlar Ve Çözümleri

Merhaba aquatime su arıtma kullanıcıları.Bugün sizlere su arıtma cihazında çıkabilecek sorunlar ve çözümleri hakkında bazı kısa bilgiler aktarmak istiyoruz.Gerek telefon üzerinden gerekse site üzerinden gelen özellikleri siz değerli kullanıcılarımızın sormuş olduğu sorulara buradan cevap vermeye çalışacağız.

Soru 1: Su arıtma cihazım tankı çok yavaş dolduruyor ve hiç doldurmuyor sebebi nedir ?

Cevap 1:  Eğer ki su arıtma cihazınız tankı çok yavaş dolduruyorsa tek sorun membran kaynaklı olabilir.Membran tıkandığı zaman veya ömrünü tamamladığı zaman bu sıkıntıyı verebilir.

Diğer bir sorun ise tankın havası bitmiş olabilir.Bunu nasıl anlarız derseniz tank eğer ki içinde su varken yani çok ağırken su vermiyorsa yani su varken su vermiyorsa tankın havası bitmiş veya tank patlamış olabilir.İçerisinde şamandıra sistemi olduğu için ve ince bir zar olduğu için herhangi bir tortu pas ile temas etmesi sonucunda patlayabilir veya yırtılabilir.Bundan dolayı su vermez.

Eğer ki tankınız hiç bir şekilde su almıyorsa tek yapmanız gereken tankın vanasını çıkartın ve tanka vanasına su geldiği halde su giriş yapmıyorsa o tankı çöpe atın hiç bir şekilde kurtuluşu olmaz maalesef.

Soru 2: 12 litre evsel su arıtma cihazına ait tankın dolum süresi ne kadardır ?

Cevap 2: Evsel cihazların yani 75 gpd membranlık cihazların 1 günde üretim kapasitesi günde yani 24 saatte 300 litre üretim yapar buda ortalama olarak 300 / 24 yaptığımız zaman 1 saat 25 dakikada dolması gerekiyor.Tabiki 12 litrelik tankın bu kadar sürede dolması gerekir.

6 yorum

Bir cevap yazın

Su Arıtma Cihazı Satın Almak İçin Tıklayınız